Materiały dla Ciebie

Tutaj znajdziesz materiały przydatne na różnych etapach przygotowań maturalnych. Sięgnij po gotowe rozwiązania i korzystaj z porad przygotowanych przez naszych ekspertów.

Webinaria

Praktyczne sposoby na arkusz maturalny przed maturą 2024

Od czego zacząć rozwiązywanie arkusza? Z jakimi problemami możesz się spotkać w trakcie wykonywania zadań? Czy w arkuszu mogą się pojawić egzaminacyjne „pułapki”? Jak pracować z zadaniami, aby o niczym nie zapomnieć?
Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą w materiałach filmowych eksperci Nowej Ery. W filmach wykorzystano arkusze próbnej matury opracowane przez Nową Erę. To aż 8 przedmiotów maturalnych i 8 rozwiązanych arkuszy!

 

Zaplanuj naukę z planerem przygotowań maturalnych

Potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu nauki przed maturą? Mamy dla Ciebie planer w postaci checklisty z zagadnieniami maturalnymi do pobrania i wydrukowania. Skorzystaj z gotowego planu powtórek i odhaczaj treści, które udało Ci się opanować! Jeśli wolisz samodzielnie decydować, kiedy powtórzysz wybrane zagadnienie, z łatwością dostosujesz materiał do własnych potrzeb i preferencji.

 

 

Język polski - planer
Matematyka - planer
Język angielski - planer
Chemia - planer
Biologia - planer
Fizyka - planer
Geografia - planer
Historia - planer

Matura CKE – arkusze i odpowiedzi

Rozwiązania arkuszy maturalnych opracowali eksperci Nowej Ery. Do zadań otwartych przygotowane zostały przykładowe odpowiedzi. Mogą one różnić się od odpowiedzi udzielonych przez maturzystów, ale warto pamiętać, że każde poprawne i pełne rozwiązanie zostanie ocenione przez egzaminatorów zewnętrznych na najwyższą liczbę punktów. Do wypracowań przygotowano komentarze z przykładową listą lektur i kontekstów.

Przykładowe odpowiedzi będziemy publikować sukcesywnie po maturach: 4 maja – język polski, 5 maja – język angielski, 8 maja – matematykę.

Arkusz maturalny 2023 i przykładowe odpowiedzi z języka polskiego

 

Arkusz maturalny 2023 i przykładowe odpowiedzi z języka angielskiego